Kuna hobused ja ratsasport on Eestis kujunemas üha populaarsemaks, siis tekkis meil soov siduda suurejooneline spordisündmus Eesti talutoidu ja Eesti maaelu tutvustamisega. Arvame, et teemade vahel on teineteist toetav ja tugev potentsiaal, sh propageerides tervislikku kodumaist toitu.

Ühelt poolt on ürituse külastajaskond kvaliteetse toidu sihtgrupp ja teiselt poolt annab maaelu laiem tutvustamine üritusele elusust ja värvi.

Teeme koostööd Ehtne Talutoit tunnusmärgi ellukutsuja – Eestimaa Talupidajate Keskliiduga, Ehtne Talutoit MTÜ-ga ja Eesti OTT MTÜ-ga

koondades üle-eestiliselt enamus tuntud Eesti talutootjaid koos meiega ühise sügisese pereürituse alla. Toome talupidamise linnainimeste ette ja kätte, pakkudes Eestimaal valmistatut ja kohtumist talutootjatega. Tutvustame maaelu võimalusi ja näitame milliseid teid pidi jõuab toidulauale söök.


Osalejad:


PREMIA - HEAD EESTI JÄÄTISED AASTAST 1956

Premia Tallinna Külmhoone jäätiste ajalugu ulatub aastasse 1956, Premia on olnud kõik need aastad Eesti jäätiseturu kindel liider. Nende eesmärk on jätkata Eesti jäätiseturu liidrina ja oma turuosa kasvatada. Jäätisebrändid Eriti Rammus, Väike Tom, Vana Toomas ja Regatt püsivad eestimaalaste poolt armastatud jäätisemarkide esiotsas. Kõik Premia koorejäätised on valmistatud puhtast kodumaisest koorest, ei sisalda säilitusaineid, transrasvhappeid ega kunstlikke aroome.

SAKU - Eestimaa parimad joogid tulevad Sakust! Meie visioon on olla kõige kiiremini kasvav joogitööstus Eestis ja eelistatud partner kõigile osapooltele, sealhulgas teistele Carlsbergi firmadele.

EHTNE EESTI TALUTOIT - Ehtsa Talutoidu toidutelgist leiad tublid Eesti peretalud ja talutoidupoed, kelle valikust leiad puhta ja toitainerikka talutoidu oma perele! Talutoidu telgis valmistatakse suupisteid talutootjate toorainest, räägitakse talutoidu olulisusest meie tervisele, perele, kogukonnale ja majandusele. Kohal on Mahlaveski talupood, Õunakasvatajad Põlvamaalt, mahlad, moosid, krõpsud, Viljandimaalt, maitsvad smuutisegud ja tatratooted, mahe juust, sõir ja jäätis, värske leib!

VIRXGRILLKui mõte burksidest, wrappidest ja mõnusatest snäkkidest paneb suu vett jooksma, siis tasub selle foodtruckiga kindlasti tutvust teha. "Tõsine maitseelamus," "armas teenindus," "ökoloogilised pakendid" – need on kolm sõnapaari, millega kliendid Virxgrill'i kõige enam kiidavad.

TOOME KÖÖK Meie armastusega tehtud pannkoogid maitsevad nii soolase kui magusasõpradele. Täidiseid on võimalik valida alates klassikalisest singi-juustu ja lõpetades seente või peekoniga. Magusa armastajatele on valikus moosi või meega pannikad.

REDISFOOD toob teieni BBQ burgerid, tortillad, friteeritud söögid ja hotdog'id.

VAN FOODIE  rahvusvahelisest menüüst leiad fish and chips'i, burgeri, sooja salati ja falafel'i.

MAULITO pakub külastajatele sandwich'e ja saksapäraseid toite, ja seda Soome võtmes.

REVAL CAFE on väljas oma maitsvate pagaritoodete ja kosutavate kuumade jookidega. 

FRITTO küpsetab värsked valitud sordi kartulid otse kliendi silme all. Värske kartuli topeltküpsetamine tugineb Belgia ja Hollandi traditsioonilistele toiduvalmistamistehnoloogiatele, mis ühendavad vanad retseptid ja moodsa köögitehnika. Tänu sellele jääb kartul pealt krõbe, kuid seest pehme. Valmis kartulid serveeritakse kliendile pabertuutus, seda muidugi koos mõnusa kastmevalikuga.

VEINISÕBER - Sama palju nagu on erinevaid inimesi, on ka erinevaid veine. Nende nüansirohkete ja võrratute jookidega varustab festivalikülastajat Veinisõber.

CAFFEINE Kõik sinu Caffeine lemmikud valmivad ainult värskelt röstitud kohviubadest. Röstimine leiab aset meie enda Leedu röstikojas, spetsialisti poolt käsitsi ja väikeste koguste kaupa. Peale röstimist laseme ubadel paar päeva hingata ja kosuda ning saadame nad teele Caffeine kohvikutesse ... ja sealt juba otse sinu topsi.

SINILILLE CATERING - Grilltoidud, panniroad, burgerid ja nii mõndagi muud isuäratavat toob lauluväljakule Sinilille Catering.

BACKUP OÜ spetsialiseerub maitsvatele pannkookidele. 

SELLER STREETFOOD - Lapilõhe, black burger, grill.

MAKE KOKKAA -  Rääbised, vorstid, friikad ja pasta toob Make Kokkaa kohale teiselt poolt lahte.

KUTSU KOKK KOJU - Mahlased sea- ja linnuliha praed. 

TULI CATERING'i juurest leiad mitmekesise kulinaariavaliku: grilltoidud, šaslõkid, kebabid ja palju muud!

AMENDERO VÄLITOITLUSTUS pakub põhiroana erinevaid lihatoite, grill, BBQ, panniroad jpm. Viljandimaa juurtega käib loomulikult kaasas ka See Õige Mulgipuder.

BBQ SERVICE - Türi pritsumehed – Eesti BBQ meistrid 2016. See tiitel räägib juba enda eest.

LUKEMER OÜ annab külastajale võimaluse korralikust kebabist kõht täis süüa.

EESTI DONUTS OÜ Nagu võib nimest aimata, on siin mõeldud ikka peamiselt maiasmokkade peale. Ja mõeldud on põhjalikult. Sõõrikud, seemneküpsised, jääjook.

KODUSED TOOTED OÜ -   Küpsetised, snäkid, võileivad, burger. 

KV KAUBANDUS - Sellest assortiist võid leida nii vana head patsijuustu kui ka mõnusaid pirukaid.

KRISTEL LUIGE - Vahvlid.

COFFEE4YOU - Kohvijoogid.