Koostöös erinevate spordialaliitude ja huviringidega püstitatakse Tallinna Lauluväljaku merepoolsele alale spordilinnak, kus erinevad spordialad ja huviringid saavad tutvustada oma tegevusi nii teoreetilise (vaatab ja kuulab) kui ka praktilise (proovib ise järgi) poole pealt.

AJAKAVA


Reede, 01.09.2017
14.00   Festivali algus
14.00-18.00
   Aleksander Latin  tutvustab triatloni
14.00-16.00   Andres Raja “Laste kergejõustiku” alal
15.00-18.00
  EMS pooltundidel, Jumping täistundidel (HAF Treeningstuudio)
15.00-16.30
  Näidistreening (võrkpalliklubi Selver)
16.00   “Kas sina oskad ujuda?” ujumisõpetuse tund basseinis
16.30-17.30
  Treening soovijatele (võrkpalliklubi Selver)
16.00-18.00
  Epp Mäe tüdrukute trenn (Maadlusliit)
18.00
  Päeva lõpp


Laupäev, 02.09.2017
10.00   Päeva algus
10.00-13.00
  Anna Sokk, Li Lirisman ja Eesti koondise peatreener Aleksander Zõkov  (Eesti Karate Föderatsioon)
10.00-18.00
  EMS pooltundidel, Jumping täistundidel (HAF Treeningstuudio)
11.00-17.00

  Jalgpalliklubi Kalev näidistreeningud igal täistunnil

11.00-17.00   Ultimate Frisbee demomäng ja õpetamine iga kahe tunni tagant
11.00-13.00    Eesti Terviseradade esimese lume suusasprint ( Raido Ränkel, Marko Kilp, Karel Tammjärv, Anti Saarepuu, Valdo Jahilo, Taavi Libe, Kristjan Pihl
12.00-12.30

  Vehklemise showmatš EOK (Tõnu Tõniste ja Ott Kiivikas) vs Kultuuriministeerium/ERR (Tarvi Pürn ja Rivo Saarna)

12.00-14.00

  Näidistreening (võrkpalliklubi Selver)

13.00   “Kas sina oskad ujuda?” ujumisõpetuse tund basseinis
13.00-14.00
  Ümarlaud triatlonist -  Kirill Kotšegarov, Kaidi Kivioja, Henry Räppo ja Kevin Vabaorg
14.00 - 15.00
  Raul Must vs Uku Suviste  sulgpallimatš (Sulgpalliliit)
14.00-18.00
  Kaidi Kivioja tutvustab triatloni (Triatloniliit)
14.00-18.00
  "Laste kergejõustiku" ala
15.00   "Kas sina oskad ujuda?" ujumisõpetuse tund basseinis
15.00-16.00

  Treening soovijatele (võrkpalliklubi Selver)

16.00   Peeter Olesk vs Grete Gaim laskmine (Laskurliit)
16.00-17.00

  Võimalus täpsusservidega auhindu võita (võrkpalliklubi Selver)

18.00   Päeva lõpp


Pühapäev, 03.09.2017


10.00   Päeva algus
10.00-13.00   Anna Sokk, Li Lirisman ja Eesti koondise peatreener Aleksander Zõkov
11.00-16.00   EMS pooltundidel, Jumping täistundidel (HAF Treeningstuudio)
12.00   Ultimate Frisbee demomäng ja õpetamine
13.00   "Kas sina oskad ujuda?" ujumisõpetuse tund basseinis
13.00   Marina Kaljurand proovib sulgpalli Raul Mustaga
13.00-15.00   Irina Embrich kohal Vehklemisliidu alal
14.00   Ultimate Frisbee demomäng ja õpetamine
15.00   "Kas sina oskad ujuda?" ujumisõpetuse tund basseinis
14.00-16.00   "Laste kergejõustiku" ala
16.00   Festivali lõppOsalevad spordialad: 

AERUTAMINE on paadi liigutamine aeruga, mida hoitakse käes vabalt, st mis ei ole kinnitatud tulli külge. Tullidega paadi vm veesõiduki korral räägitakse harilikult sõudmisest. Kui sõudja on sõidusuuna poole tavaliselt seljaga, siis aerutaja näoga. 

Aerutajad annavad oma panuse Spordifestivali edukaks toimimiseks. Nad annavad võimaluse osalejatel ergomeetritel omavahel mõõtu võtta, räägivad aerutamise võimalikkusest Eestis ja nende harrastusvõimalustest, näitavad võistlustehnikat ning julgematele pakutakse võimalus ka Lauluväljaku tiigi peal kõike järele proovida. Samuti saab neilt juhiseid, kus antud spordialaga Tallinnas ja Eestis tegeleda saab.

DISCGOLF - Taldrikugolf ehk discgolf on mäng, mille eesmärgiks on visata lendav ketas võimalikult väheste visetega spetsiaalsesse korvi. Mängureeglid on üsna sarnased palligolfi omadega. Discgolfi mängitakse umbes 40 riigis üle maailma. 

Selleks, et Eestlased ikkagi maailmas harrastajate arvu poolest discgolfis esimeste seas oleksid, ei puudu ka Spordifestivalilt discgolfi harrastamiseks vajalik rada. Siin saad teada, mis mäng discgolf täpsemalt on, kuidas seda mängitakse ja kus seda harrastada saab.


ULTIMATE FRISBEE - Ultimate on võistkondlik kontaktivaba sportmäng lendava taldrikuga, mille eesmärk on sarnaselt Ameerika jalgpallile püüda mänguvahend kinni väljaku otsas asuvas punktitsoonis. Mängijal ei ole kettaga liikumine lubatud ja mänguvahend lennutatakse punktitsooni meeskonnakaaslaste vahel söötes. Kaitsva meeskonna ülesanne on vastaseid määrustepäraselt takistada. Suurim erinevus teistest spordialadest seisneb selles, et ultimate’s ei ole kohtunikke ning kõik mängijad peavad reegleid teadma ja järgima. See õpetab ultimate'i harrastajatele spordimehelikkust ning oskust austada oma vastaseid.

GOLF - Jumping Tallinn festivalil on kohal ka Eesti Golfi Liit. Kohapeal on külaliste jaoks olemas spetsiaalsed alad, kus saab golfilööke harjutada nii täiskasvanud kui ka pisemad huvilised. Selleks, et löögid tuleksid uhked ja ilusad, on kohapeal olemas ka juhendajad. Nad tutvustavad golfi, teevad demolööke, õpetavad huvilisi ning vastavad kõikidele tekkinud küsimustele. Eesti golfiväljakutel on festivali külastajate jaoks mitmeid ahvatlevaid pakkumisi. Ja loomulikult loositakse välja auhindu!

INDIACA on spordiala, mis sarnaneb oma olemuselt ja mängu ülesehituselt võrkpalliga, kuid mängimisel kasutatakse tavalise palli asemel spetsiaalset sulgedega varustatud indiaca-palli. Erinevus on mängijate arvu, võrgu kõrguse ja platsi mõõtmete osas. 

Koostöös Eesti Indiaca Liiduga püstitakse spordifestivali territooriumile õigetes mõõtmetes Indiaca väljak, kus kõik huvilised saavad kätt harjutada, uurida täpsemalt Indiaca ajaloo kohta ning saada infot Eestis tegutsevatest klubidest, et leida sobivusel endale meelepärane harrastuskoht ja seltskond.

JALGPALL on pallimäng, milles kahe 11-liikmelise võistkonna eesmärk on toimetada jalgpalliks nimetatav kerakujuline mänguvahend ristkülikukujulisel muru- või kunstkattega väljakul vastase väravasse. 

Koostöös Eesti Jalgpalli liiduga on loomulikult Spordifestivalil esindatud ka kõige rohkem harrastajaid omav spordiala Eestis. Oled sa suur või väike, palli meeldib kõigile mängida. Siin saad mõõta oma löögitugevust ja panna proovile oma triblamisoskused Eesti jalgpalli koondisega, seda vahetult enne nende MM-valikmängu Küprosega. Kui veel eriti hästi läheb, võid sellele mängule lunastada ka päris oma pileti!

JALGRATTASPORT - Jalgrattavõistlusi peetakse maanteel (maanteesõit), linnatänavail (kriteeriumisõit), murdmaastikul (jalgrattakross) ja velodroomil (trekisõit). Võistlusmaa pikkus on täpselt kindlaks määratud üksnes trekisõidus. Võisteldakse individuaalselt ja meeskondlikult, eraldi- või ühisstardist (grupisõit). Nii velodroomil kui ka maanteel võib võistlus kesta ühe või mitu päeva, viimasel juhul nimetatakse seda võistlust velotuuriks. Jalgratastel mängitakse ka velopalli ja velopolot ning võisteldakse vigursõidus. Alternatiivspordialaks võib pidada rattatraielit.

Koostöös Eesti Jalgratturite liiduga saad ennast proovile panna ja vaadata, kas sinus peituvad Jaan Kirsipuu sprinterlikud omadused või hoopis Rein Taaramäe ja Tanel Kangertile omased mägironijaks saamise eeldused, ning kes teab, ehk kohtad neid ka siinsamas ise? Tule vaata ja proovi, mis tähendab rattasport ning kuidas näevad välja igapäevased treeningud.

JUDO ehk džuudo on heidetele ja kinnihoidmistele keskenduv Jaapani päritolu võitluskunst ning võitlusspordiala, sh olümpiaala. Judoga tegelevaid sportlasi nimetatakse judokateks. Džuudos on oluline kiirus ja osavus ning dünaamiline reageerimine vastase liikumisele. Džuudo on välja kasvanud mitmest erinevast Jaapani jūjutsu koolist. 

Koostöös Judoliiduga on igal huvlisel võimalus ennast matil proovile panna ja ühtteist kõrva taha panna, need kes nii julged ei ole, saavad ka eemalt vaadata. Spordifestivali raames tutvustakse spordiala, tehakse näidismatse ning õpetatakse algteadmisi ja jagatakse infot treeningvõimaluste kohta.

JÄÄHOKI on meeskondlik sportmäng, mida mängitakse jäisel väljakul kahe uiskudel liikuva võistkonna vahel. Võistkondade eesmärgiks on toimetada hokilitter vastase väravasse.

Kuna ilmastik veel päris talve ei luba, siis asendame uisud seekord rulluiskudega ning anname võimaluse koostöös Eesti Jäähokiliiduga kõigil huvilistel proovida, mida tähendab endas hoki ning kuidas seda mängitakse. Tutvustatakse spordiala ning selle reegleid, antakse näpunäiteid ja jagatakse infot treeningvõimaluste kohta. 

KARATE ehk karate-dō on Okinawa päritolu võitluskunst. Karatega tegelevaid sportlasi nimetatakse karatekadeks. Karate-dō tehniliseks põhiosaks on võitlus paljaste ehk tühjade kätega, st relvi kasutamata. Karate on , mis tähendab tegemist pole mitte ainult võitlemiseks vajalike tehnikate kogumiga, vaid püüdluse kui teekäimisega enda täiustumisel nii vaimses kui füüsilises mõttes. Karate lähtub oma põhimõtetes suuresti zen-budismi õpetustest ja on budoalana mõjutatud konfutsianismist.
Karatekad on kohal ning jagavad oma teadmisi. Korraldavad näidismatše ja näitavad, mida tähendab dō seda kõige otsesemas mõttes. Huvilised saavad kaasa teha näidistreeninguid ja uurida, mida selleks teha, et saada üheks õigeks karatekaks.

KERGEJÕUSTIK Eesti Kergejõustikuliit on spordifestivalil kohal, iga päev kella 14.00 - 16.00-ni on avatud Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu IAAF-i „Laste kergejõustiku“ ala. „Laste kergejõustiku“ ala programmis saab proovida kergejõustiku atraktiivseid alasid nagu tõkkejooks, teivashüpe, kettaheide ja odavise. Lisaks saab teha erinevaid viskeid jm harjutusi: panna end proovile redelijooksus, ristkeksus, sangaga palli viskamises ja Vortexi viskamises. Alade tutvustamiseks kasutatakse spetsiaalselt selleks otstarbeks mõeldud ohutuid vahendeid. Tule kohale ja saa teada, kas Sinust võiks saada järgmine Gerd Kanter, Ksenija Balta või Rasmus Mägi!

KIKKPOKS (inglise keeles kickboxing) on poksi ja karate elementidega võitlusviis ja kontaktspordiala, kus kasutatakse nii käe- kui ka jalalööke. See kuulub hübriidsete võitluskunstide hulka. Ajalooliselt arenes kikkpoks Jaapanis karatest, Muay Thaist ja läänelikust poksist. Juba 1960. aastatest on kikkpoksis korraldatud võistlusi, kuid tänini korraldavad maailmas kikkpoksivõistlusi eri organisatsioonid, ühtne katusorganisatsioon puudub.

KORVPALLi mängitakse kahe võistkonna vahel. Võistkond koosneb kuni 10 mängijast (enam kui kolme mängulise turniiri korral 12), kellest 5 on korraga platsil. Mängu alustatakse keskringist hüppepalliga, mille järel võistkonnad püüavad erinevaid kombinatsioone ja isiklikke oskuseid kasutades visata palli vastase korvi.
Koostöös Spordiselts Kaleviga on ka korvpallurid esindatud. Nostalgia mõttes vajab mainimist asjaolu, et need mehed mõistsid juba ennemuiste, kuidas korvpalli mängima peab ja oskavad seda ka väga hästi edasi anda. Seega saab külg külje kõrval teha väikse tänavakorvpalli nagu mõni aeg tagasi meie praegune peaminister seda Lauluväljakul tegi, mängida viitekat ja õppida muid harjutusi, et oponentidest mööduda ja pall rõngast sisse saada.

KULTURISM JA FITNESS Kulturismis on eesmärgiks lihasmassi arendamine maksimaalseks, pidades seejuures silmas kõigi lihasgruppide proportsionaalsust. Võistlustel saadab edu neid, kelle suur lihasmass on "kvaliteetne" st rasvavaba, lihased on reljeefsed ja detailirohked. Oluline on ka kehaehituse sümmeetria ja skeleti proportsioonid. Fitness on esimene kulturismist väljakasvanud ala, mis esialgu haaras vaid naissportlasi. Fitnessis tuleb lisaks kehaehituse demonstreerimisele, esitada akrobaatika-, tantsu- ja sportaeroobikaelemente sisaldav vabakava, mis annab esitajale küllalt vabad käed (st kohustuslikke elemente ei ole) aga eeldab siiski neil aladel häid oskusi.

Tänaseks on kulturism ja fitness omandanud elustiili mõõtmed ning selle spordialga tegelejaskond on kasvavas trendis, sest kõigile meeldib treenida ning miks mitte teha seda juba siis mõtestatult. Selleks, et aru saada, mida kulturism ja fitness täpsemalt kujutavad, on Spordifestivalil kohal oma ala maailmatipud.

KÄSIPALLKoostöös Eesti Käsipalliliidu ja käsipalliklubiga HC Tallinn saad järgi proovida, kuidas käsipalli mängitakse. Saad proovida oma täpsust, viske kiirust ja sportlike võimeid. Tegemist on spordialaga, kus paljud meie rahvuskoondise mängijad mängivad oma liigahooaega Euroopa tippklubides.

LASKMINE on spordiala, mille puhul lastakse käsitulirelvast või õhkrelvast märki seisva või liikuva märklehe ning lendava märgi pihta.
Eesti Laskurliit paigaldab kohapeale 10m laserrelvade tiiru, et tutvustada oma spordialaga seonduvat ja pakkuda võimalusel kõikidel huvilistel ise kätt proovida. Tulemuste põhjal tekitatakse pingerida, mille parimatele on üllatusauhinnad. Tegemist on väga kaasakiskuva ja põneva alaga kus adrenaliinist ei tule rohkem puudust kui ekstreemspordialadel.

LASKESUUSATAMINE  (ehk biatlon) on välja kasvanud sõjaväelisest patrullsuusatamisest. Laskesuusatamine on üks raskemaid kombineeritud spordialasid. Sportlased võistlevad-suusatavad ettevalmistatud rajal, kaasas väikesekaliibriline vintpüss, ning peatuvad kaheks või neljaks laskmisseeriaks, püsti ja lamades. Laskejoone kaugus märklauast on 50±1 m. Lamades laskmisel kasutatakse 45 mm läbimõõduga ja püstiasendis 115 mm läbimõõduga terasest märki. 

Laskesuusatajad on täies koosseisus kohal, ohutuse huvides pakuvad võimalust proovida laserrelvaga viite märki tabada. Selleks, et suvel suusatada, kasutatakse suvisel perioodil suusarollereid, mille proovimise võimalus ka kõigile huvilistele olemas. Laskesuusatamine on eriti põnevas ajajärgus, sest pead tõstab alles noor ja kasvav andekate põlvkond, kes samm-sammult on välja vahetamas vana kaardiväge, seega ära lase võimalust mööda ning tule tutvu tuleviku sangaritega!

LAUATENNIS (tuntud ka pingpongi ehk pinksina) on sportmäng, mida mängitakse reketi ja väikese palliga (läbimõõt 40 mm) täisnurksel laual (274 x 152,5 cm, kõrgus 76 cm). 15,25 cm kõrgune võrk jaotab laua põiki pooleks.

Üha enam populaarsust koguva spordiala tarbeks tuuakse Spordifestivalile kohale lauatennise lauad, kus igaüks saab oma võimed proovile panna. Toimuvad vaatemängulised demoesinemised kus meie Eesti tipud näitavad mida tähendab tippsport. Tule naabrimehega ja tee talle pinksis ära ning uuri, kus kandis sinu lähedal pinksi saab mängida.


MAADLUS on üks maailma vanimaid spordialasid. Selles käib kahevõitlus ilma abivahenditeta, kusjuures see, kes puudutab maad mõlema õlaga, loetakse kaotanuks. Kui kumbki ei suuda vastast ettenähtud aja jooksul seljatada, võidab see, kes suutis rohkem võtteid sooritada või oli kohtunike arvates aktiivsem.

Koostöös Eesti Maadlusliidu ja klubidega korraldatakse proovitreeinguid, õpetakase maadlusvõtteid nagu seda meie oma vägilane Heiki Nabi oma vastaste peal teeb ning antakse ülevaade treenimisvõimalustest ja maadluse hetke seisust. 

MOODNE VIIEVÕISTLUS on spordiala, mis mitmevõistlusena kombineerib viit spordiala (ratsutamine, vehklemine, püstolilaskmine, ujumine ja murdmaajooks).

ORIENTEERUMINE on eluviis. Rahvusvahelise Orienteerumisföderatsiooni definitsiooni järgi spordiala, kus võistleja läbib iseseisvalt liikudes maastikul märgitud kontrollpunktid, kasutades selleks orienteerumiskaarti ja kompassi. Orienteerumisega võib tegeleda igas vanuses, igal aastaajal ning sellise koormusega nagu ise soovite. Eestimaal on tegeletud sportliku orienteerumisega alates 1926. aastast ehk 91 aastat. Alates 1959. aastast peetakse Eesti meistrivõistlusi. 

Spordifestivali toimumise territooriumile Tallinna Lauluväljakul on märgitud mitmed kontrollpunktid, mille leidmiseks tuleb kasutada orienteerumiskaarti. Läbitud maa-ala pakub võimalust tutvuda nii mõnegi vaatamisväärsuse ja ajaloolise monumendiga, mis asuvad Tallinna Lauluväljakul. 

POKS on spordiala, milles kaks samasse kaalukategooriasse kuuluvat võistlejat (enamasti mehed, kuid tänapäeval ka naised) sooritavad kinnastatud rusikatega teineteise kindlaksmääratud kehaosade pihta kindlaksmääratud aja (aegade) jooksul määrustepäraseid lööke. Võidab see, kes tabab vastasvõistlejat rohkem (saab selle eest erinevaid punkte), saavutab puhta võidu (nokaut), määratakse võitjaks kohtuniku otsusega (tehniline nokaut) või kelle vastasvõitleja loobub edasisest võistlemisest. 

Kontaktspordialad on eelkõige mõeldud harrastamiseks selleks ettenähtud ringis koos valvsa kohtuniku silme all. Poksi treeningutest arusaamiseks tehakse näidis ja õppetreeningud , mis annavad ülevaate poksist. Tutvustatakse Eesti poksi ajalugu ning antakse infot, kus saab tegeleda poksiga.

RATSUTAMINE on liikumine looma (enamasti hobuse, aga ka eesli, muula, kaameli jmt.) seljas istudes. Elevandi turjal liikumist siiski ratsutamiseks ei nimetata. Ratsutamisel kasutatakse tavaliselt sadulat. Hobusega sõidul eristatakse sammu kõndimist, traavi ja galoppi. Ratsutamisega on seotud mitmeid spordialasid. Ratsasport kuulub ka olümpiamängude kavasse. Spordifestivali raames peetakse Maailmakarika etapp takistus- ja koolisõidus. Lisaks toimub rahvusvaheline rakendivõistlus. 

Ratsutamine ei nõua sportlaselt erilisi füüsilisi eeldusi. Kui ta on hobuse seljas heas tasakaalus ja ennast seal vabalt tunneb, pole pikkusel või kehakaalul erilist tähtsust. Head ratsutajat iseloomustavad tundlikkus, demonstratiivsus ja soov olla tähelepanu keskpunktis, samuti võimekus kiiresti ja hästi uusi teadmisi ning oskusi omandada. Väga oluliseks eelduseks on hobusega kontakti loomise oskus, looma tunnetamine ja tema usalduse võitmine.
Kohapeal on võimalus proovida ratsutamist jalutusena ning Ratsaliidu telgist saab ka infot ratsutamist pakkutavatest kohtadest. Lisaks vältab Tallinna Lauluväljakul kolm täispikka päeva rahvusvaheline ratsutamisvõistlus Jumping Tallinn.

SQUASH (inglise keeles ka squash rackets) on Suurbritannias tekkinud tennisega sarnanev pallimäng. Seinatennises võib palli liikumiskiirus kohati olla ligi 200 km/h. Kuigi pall kaotab pärast seinapuudet kiiruse, on mängijad vaid mõne meetri kaugusel seinast ja peavad kiiresti reageerima. Eduka mängu aluseks on õige reketi käsitsemine, mis võimaldab hetkega olla valmis nii eest- kui ka tagantkäelöökideks. Squash kuulub ühe osana ka reketloni koosseisu, kus samas mitmevõistluse matšis võisteldakse lisaks veel tennises, lauatennises ja sulgpallis.

SULGPALL (ka bädminton) on kahe vastaspoole, enamjaolt kahe, aga ka nelja mängija vahel mängitav sportmäng. Sulgpall meenutab nii tennist, sest seda mängitakse reketitega, kui ka võrkpalli, sest mängijate vahel on suhteliselt kõrgel asuv võrk. Mäng kuulub ühe elemendina neljast ka reketloni koosseisu (lisaks tennis, lauatennis ja squash). 

Sulgpalli saab mängida igal ajal, välistingimustes suurema tuulega on see muidugi keerulisem, kuid teostatav. Nii on ka sulgpall spordifestivalil kenasti esindatud mitme väljaku ja treeneriga, kes annavad juhtnööre, et mängust rõõmu tunda.

SUUSASPORT sisaldab endas kõiki suusatamisega seotud spordialasid. Suusaspordi kodukoht on Skandinaavia. Võistlusspordi liike on kaks: niinimetatud põhja alad (murdmaasuusatamine, suusahüpped ja kahevõistlus (suusahüpped + murdmaasuusatamine)) ning Alpi alad (mäesuusatamine ettevalmistatud radadel). 

Eestlased on suusarahvas, mis siis, et meil on suvel kolm kuud kehva suusailma, oleme siiski visad ning teeme tööd selle nimel, et ikka talvel au ja hiilgust meile tuua. Kuna alasid on mitu, siis nagu spordis ikka käivad tulemused lainetega, kord on meie sangarid murdmasuusatajad, siis jälle kahevõistlejad või hoopis vigursuusatajad. Tuleva aasta olümpiamängudel hoiavad kindlasti kõik pöialt meie suurele lootusele Kelly Sildarule ning kes teab, ehk õnnestub sul isegi temaga Spordifestivalil juttu teha ning pildile saada. Koostöös alaliidu ja klubidega on välja pandud Maru hüppemägi andmaks võimaluse väikestel ja suurtel kotkastel tunda seda tunnet, mis tähendab tuule vilisedes mäest alla tulemine ja hüppamine. Lisaks toimuvad näidistreeningud murdmaasuusatajate poole pealt ning palju muud.

TENNIS on spordiala, milles võistlevad kaks mängijat (üksikmäng) või kaks võistkonda, kummaski kaks mängijat (paarismäng). Eesmärgiks on saata pall reketi abil väljakul vastasmängija poolele nii, et vastane ei saaks seda tõrjuda.

Tennis on palju põnevust pakkuv spordiala ja on Eestlatele eriti hingelähedane tänu Kaia Kanepi ja Anett Kontaveiti tublidele saavutustele. Spordifestivalil on võimalus kahel miniväljakul omandada tennise algtõdesid, saada õpetussõnu ning infot, kus igapäevaselt saab tennist mängida ja treenida.

TRIATLON on spordiala, mis koosneb kolmest järjestikusest alast: ujumisest, jalgrattasõidust ja jooksust. Triatloniga tegelevaid sportlasi nimetatakse triatleetideksTraditsioonilisel triatlonil alustatakse võistlust ujumisega, jätkatakse jalgrattasõiduga ja lõpetatakse jooksuga. Standard- ehk sprindivõistluse ujumisdistantsi pikkus on 750 m, jalgrattasõit 20 km ja jooks 5 km, põhi- ehk olümpiadistantsil vastavalt 1,5 km, 40 km ja 10 km ning pikkadel distantsidel ujutakse 2–4 km, sõidetakse rattaga 50–180 km ja joostakse 15–42,195 km (maraton). Maailma tuntuim triatlonivõistlus on Hawaii Ironman, mille distantsid on 3,86 km (2,4 miili), 180,2 km (112 miili) ja maraton 42 km (26,2 miili).

Viimasel ajal väga palju populaarsust kogunud spordiala on eelkõige võitlus iseendaga. Täispika triatloni läbinud saavad end tõega kutsuda "Raudmeesteks/naisteks" sest see on juba omaette katsumus. Spordifestivalilt ei puudu ka meie enda raudmehed, kes jagavad muljeid annavad juhiseid ning juhtnööre, kuidas treenida ning kus ja kellega treenida. 

UJUMINE on organismide (sh inimese) kulgemine vees substraadile toetumata. Ujumine võib olla passiivne (hõljujad, kellel kulgemiselundeid pole) või aktiivne (keha painutades, jäsemetega sõudes jne). Inimeste ujumine on nii ajaviide kui ka spordiala. Ujumine meelelahutusena on populaarne sooja kliimaga riikides. Ujumisel on mitu tervislikult head külge, kuid samas tuleb vees järgida põhilisi ohutusreegleid.

VEEMOOTORISPORT ehk veemoto on spordiala, milles võisteldakse mootorveesõidukite kiiruses. Võistlussõidukid jaotatakse võistlusklassidesse paaditüübi ja mootori kubatuuri või võimsuse alusel. Rahvusvaheline Veemoto Liit UIM jagab võistluspaadid viide suurde rühma: ringrajapaadid, kaatrid e. offshore, jetid e. aquabike, lõbusõidupaadid, raadio teel juhitavad paadimudelid. 

Eesti veemoto liit on kohapeal, tutvustab oma võistlustehnikat ja jagab juhtnööre kuivtreeninguteks ja infot, kuidas alaga tegelema saaks hakata ja kus seda harrastada saab. 


VEHKLEMINE on võitlusviis ja spordiala, kus vastased püüavad teineteist tabada relva torke või löögiga. Sportlik vehklemine jaguneb epeeks, floretiks ja espadroniks. Kolm kategooriat erinevad üksteisest reeglite ja relvade poolest.

Vehkeljad viivad läbi korraliku meistrivõistluste turniiri, õpetavad kõigile huvilistele mida tähendavad epee, florett ja espadron ning kuidas neid käes hoida. Samuti korraldatakse näidistreeninguid ja jagatakse infot, kus saab treenida.

VIBUSPORT on spordiala, milles lastakse vibu abil nooltega märklaudade või muude sihtmärkide pihta. FITA märkleht on jagatud kümneks kontsentriliseks ringiks, mis on ka eri värvi. Väljast sissepoole on 1. ja 2. ring valged, 3. ja 4. ring mustad, 5. ja 6. ring sinised, 7. ja 8. ring punased ning 9. ja 10. ring kollased. Vastavalt sellele järjestusele saab ringi tabamise eest ka punkte.

Selleks, et näha kas sinus peitud tõeline Robin Hood, saad oma oskused proovile panna vibutiirus, kus kõik huvilised saavad proovida ja uudistada, milline näeb välja võistlusvibu ja kui lihtne või keeruline sellega lasta on.

VÕIMLEMINE on spordiala, mis vajab füüsilist jõudu, koordinatsiooni, kiirust, painduvust ja graatsiat. Kõiki võimlemisalaseid võistlusi juhib Rahvusvaheline Võimlemisföderatsioon (FIG). Võimlemine kuulub suveolümpiamängude võistluskavva. See jaguneb sportvõimlemiseks ehk riistvõimlemiseks, iluvõimlemiseks, rühmvõimlemiseks, sportaeroobikaks ja trampoliinvõimlemiseks (varasema nimetusega batuudihüpped).

Kõike seda saad uudistada ja uurida ka Spordifestivalil. See on spordiala, mis ei jäta juba kedagi külmaks!

VÕRKPALL (inglise keeles volleyball 'lendav pall') on sportlik pallimäng, kus kaks võistkonda võistlevad võrguga poolitatud väljakul. Võistlusmängu eesmärgiks on saata pall üle võrgu vastaspoole mängijate väljakule nii, et see maanduks vastase väljakupoolel, läheks vastasmängija puudutusest väljaku piiridest välja või vastasmängija eksiks reeglite vastu. Võrkpall on üks väheseid pallimänge, kus mängijal puudub vahetu kontakt vastasvõistkonnaga.xTänapäeval on võrkpall väga levinud ja võrkpalli harrastajaid arvatakse olevat kogu maailmas üle 800 miljoni.

Eestlased on võrkpalli rahvas, meie rahvuskoondis on selle super näidiseks. Spordifestivalilt ei puudu ka võrkpalli väljakud ning kohal on ka meie omad sangarid, kes juhendavad ning juhtnööre annavad. 

LACROSSELacrosse on täiskontaktiga meeskonnasport, mida mängitakse kahe 10-liikmelise meeskonna vahel. Mängu eesmärk on ühel meeskonnal palli vallata seda kas ringi söötes või siis sellega joostes ning proovida seda vastaste väravasse visata. Tallinn Lacrosse võistkond on Spordifestivalil kohal, huvilised saavad Eesti lacrosse mängijatega palli loopida ja tehnikat õppida.

Lacrosse alal saab:
1. Kuulata ja näha Eesti Lacrosse mängijate demo lacrossest
2. Proovida selga lacrosse varustust
3. Mängida 3vs3 mängu
4. Võistelda lacrosse palli viskes lacrosse väravale (auhinnad)


OSALEVAD SPORDIGA SEOTUD ORGANISATSIOONID:


ANTIDOPING - Mida harrastussportlased peavad teadma antidopingu kohta? Milliseid ravimeid võib tarvitada? Aga toidulisandeid? Ja kui dopingukontrolli kutsutakse, mida siis meelde tuleb jätta? Sellest kõigest saab lähemalt teada Eesti Antidopingu haridustelgis.

SQUEEZY SPORTS NUTRITION - Saksamaal väljatöötatud ja toodetud vastupidavusaladele orienteeritud sporditoit, al. 1987 a.

Squeezy tooted: geelid, spordijoogid, batoonid, kummikommid on mõeldud kõigile, kes on aktiivsed ja soovivad saavutada parimat tulemust. Tootmine rajaneb teaduslikel uuringutel ja arvestab täielikult inimkeha vajadusi sportimisel. Toodetes ei ole kasutatud tarbetuid lisaaineid, mis ei anna lisaväärtust sooritusele!

EESTI SPORDISELTS KALEV on avalikes huvides mittetulundusühinguna tegutsev heategevuslik vabatahtlik ühendus, mis ühendab piirkondlikke spordiühendusi, -seltse, -liite ja spordiklubisid ning põhikirjas sätestatud tingimustel füüsilisi isikuid. Pikkade traditsioonide ja rahvusvahelise tuntusega tegevuseks on harrastusvõimlemine, mida vabariigis keegi teine sellisel kujul läbi ei vii ning mida soovijate põhjal saaks harrastada veelgi massilisemalt, kuid takistuseks on finantsilised piirangud. Tahtjatest puudust ei ole. Seega on juba ainuüksi Seltsi poolt korraldamisel igal aastal üle 40ne suurürituse, millest võtab osa ligi 10 000 osalejat ning 20 000 pealtvaatajat. Lisaks nendele võistlustele korraldavad ka liikmed oma valdkonnas erinevaid võistlusi.


EESTI OLÜMPIAAKADEEMIA Kõige lühemalt väljendatuna peab Eesti Olümpiaakadeemia oma missiooniks olümpialiikumise edendamist Eestis, tehes seda peamiselt olümpismi üldhumanistlike ideede levitamise ja erinevate olümpiaharidusprojektide teostamise kaudu. EOA tegevus on suunatud eelkõige lastele ja noortele, kuid selle lahutamatu osa on ka akadeemilise diskussiooni algatamine ja edendamine erinevatele põlvkondadele laiemat huvi pakkuvates olümpialiikumise olulistes küsimustes.

EESTI OLÜMPIAKOMITEE on Eesti spordija olümpiaorganisatsioon, kes kuulub rahvusvahelisse olümpialiikumisse, austab Olümpiahartat ja Maailma Antidopingu Koodeksit ning täidab Rahvusvahelise Olümpiakomitee otsuseid;  taotleb spordiliikumise tasakaalustatud arengut Eestis: elanikkonna tervise, liikumisharrastuse,võistlusja saavutusspordi edendamist, spordiorganisatsioonide ja nende liikmete järjepidevat täiustumist; propageerib vastavalt Eesti Olümpiakomitee missioonile ja eesmärkidele ning Eesti Spordi harta põhimõtetele olümpismi aateid ja rahu, edendab liikumist naised spordis, järgib rangelt spordieetikat, võitleb dopingu kasutamise vastu ning hoolitseb keskkonnasäästlikkuse eest.

HAF Treeningstuudio pakub kohapeal alljärgenvaid treenimisvõimalusi:
EMS
EMS on uudne, kiire ja täiesti turvaline viis treenimiseks. Sinuga tegeleb personaaltreener, kelle juhendamisel saad treeningust maksimaalse tulemuse. Vormis keha, toonuses lihased,  suurenenud  vastupidavus, unustatud seljavalud.  EMS-ga on see võimalik, treenides kõigest 20 minutit korraga? NB! 20 minutilise treeningtsükli ajal on töös kuni 530 erinevat lihast.
JUMPING
Jumping  on treening batuudidel  ja märksõnadeks on LÕBUS ja TÕHUS, samas tugevdatakse kogu keha. Jumping on kolm korda efektiivsem kui jooksmine, pidevad  gravitatsioonilised muutused trenni jooksul hõlmavad enam kui 400 lihase pingutust ja lõdvestust samal ajal, pealegi kulutad ühe trenniga ca 700-1000 kcal. Tule ja naudi toredat treeningut! 
4DPRO
4D Pro on uuenduslik treeningstiil, kus kasutatakse  keha enda raskust ning elastseid kummirihmasid. Rihmasid ja keharaskust kasutades avaldad vähem survet oma liigestele ja säilitad treeningute ajal loomuliku kehaasendi. 4D Pro on väga  tõhus ja paindlik viis kogu keha treenimiseks.


SCULT on rahvusvaheline spordivabatahtlike liikumine, mis ühendab igas vanuses särasilmseid vabatahtlikke, ägedaid spordisündmuste korraldajaid ning spordiklubisid. Maailmas ei toimu ilmselt ühtegi spordivõistlust ilma vabatahtliketa. Näiteks Euroopas on ainuüksi täiskasvanute seas 20 miljonit spordivabatahtlikku, lisaks noored.

SIS on olnud teerajaja sporditoitumise valdkonnas alates selle asutamisest 1992. aastal tippratturi Tim Lawson`i poolt. Kogu selle aja jooksul on SiS teinud tihedat koostööd juhtivate uurimisinstituutide, teadlaste ja tippsportlastega. SiS toetab tipprattatiime, maailma parimad triatleete jt kestvusalade tegijaid. SiS on algusest peale hoolitsenud selle eest, et pakkuda parimat taastumisealast tuge meie tippsportlastele. Me toetame sportlasi, kellel on samad väärtushinnangud ning kes on motiveerivaks eeskujuks teistele. Inspireerituna oma ala tippude praktikast, tahame pakkuda kestvusalade harrastajatele parimaid võimalusi toitumise valdkonnas. Koostöös SiSi inimestega toimub festivali raames õppeseminar teadlik sporditoidu tarbimine erinevate spordialade lõikes.


EESTI TERVISERAJAD SA põhitegevuseks on Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamise nõustamine, arendustegevuste koordineerimine ja finantseerimisele kaasaaitamine. Eesmärgiks on kindlustada enamikule Eestimaa elanikkonnast terviseradade võrgustiku kättesaadavus aastaringseks ja tasuta liikumisharrastuseks. Hetkeseisuga on Eestis 100 terviserada.